KASK

Motorsiklet Kaskının Önemi Nedir?

Tüm dünyada olduğu gibi motorlu araçlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle büyükşehirlerde giderek artmakta olan araç trafiğinde, kişiler istedikleri yerlere saatler sonunda varabilmekte ve bu durum oldukça can sıkıcı olmaktadır. Araç fazlalığından dolayı meydana gelen trafikte, aynı zamanda da iş hayatında aksamalar yaşanabilmektedir. Trafik sorununa ortak çözüm olan motosikletlerde, sürücülerin güvenliğini sağlamak amacı ile motosiklet kaskları kullanılmaktadır. Olası bir kaza durumunda beyinde kalıcı hasarlar oluşmasını, aynı zamanda da kafa bölgesinin yüksek darbe almasını önlemek amacı ile tercih edilen motosiklet kask çeşitleri farklı alışveriş sitelerinde yer almaktadır. Bu ihtiyaçlar için tüm siteleri gezmenize gerek kalmadan, Cimri.com adresini tercih edebilir ve tüm markalara tek bir site üzerinden ulaşabilirsiniz.

Motorsiklet Kask Ürünlerinde Hangi Malzemeler Kullanılır?

Motosiklet sürücülerinin can güvenliğinin sağlanması, olası bir kaza durumunda en hafif şekilde olayı atlatması için üretilen kask ürünleri, günümüzde polimer kompozitlerden elde edilerek piyasaya sürülmektedir. Buna göre oldukça hafif olma özelliğini taşıyan kask modelleri, hafif olmasına rağmen oldukça sert ve dayanıklıdır. İnsan kafasını sert darbelerden koruyan motosiklet kaskı ürünleri, kişilerin kazayı en ucuz şekilde atlatmasını ve beynin ciddi zedelerden korunması amacı ile tercih edilmektedir.

Motorsiklet Kask Çeşitleri Nelerdir?

Shark, SMK, Schuberth, Arai vs. gibi markalar tarafından thermoplast, fiber ve karbonfiber gibi malzemeler kullanılarak üretilmiş olan kask ürünleri; son yıllarda giderek yaygın olarak kullanılan internet üzerinde satışa sunulmaktadır. Ürünlerin satış hizmetini sağlayan online alışveriş sitelerinde, genellikle tüm ürün çeşitleri yer almamaktadır. Kendi istek ve arzularına göre ürünlere ulaşamayan kişiler, tüm siteleri tek tek gezmeyi istemediğinden dolayı sıkıntılar yaşamaktadır. Bu nedenlerden dolayı hizmet vermekte olan Cimri.com sitesi, bahsi geçen ürün ve marka çeşitlerinin tek bir nokta üzerinde toplanmasını ve kişilerin kendilerine en uygun fiyatlı olan ürünleri seçebilmelerini sağlamaktadır.

Motosiklet Kaskı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Motor kaskları, motorsiklet kullanırken yaşayabileceğimiz bir kaza durumunda baş bölgemizi korumak amacıyla kullanılır. Her hangi bir kaza anında, motor kaskı kullanan bir kişinin, baş ve boyun bölgesinden yaralanma riski, kask kullanmayan bir kişiye göre çok daha düşüktür. Motorsiklet kaskının doğru seçimi, sürücü güvenliği için oldukça önemlidir. Kasklar, sürücüyle birlikte seyahat eden diğer yolcu tarafından da mutlaka kullanılmalıdır. Parlak renkli kasklar, trafikte görünür olmaya yardımcı olur. Sürüş esnasında, kaskın yüz bölgesini kapatarak, böcek çarpmaları, toz geçişlerini engellemiş olursunuz. Motorsiklet Kasklarının içinde telsiz sistemleri de eklenebilir. Bu sayede, birlikte seyahat ettiğiniz kişi ile rahatça sohbet edebilirsiniz. Kaskınız, DOT standardında üretilmiş ise, ortam sesi ve rüzgarın etkisini azaltarak sürüşünüzü rahatlatır.

DOT standartlarına uyan kasklar, diğerlerine göre daha emniyetlidir. Kaskınızın içinde genişletilmiş polyester iç koruma olması, güvenliğinizi artırır. Dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de kaskınızın başınıza tam oturmasıdır. Kask, herhangi bir düşme anında, başınızda kalacak ölçüde olmalıdır. Kask, başınıza tam oturmalıdır. Bunu kask başınızdayken sallayarak kontrol edebilirsiniz. Motor kaskı bedenleri, markadan markaya değişiklik gösterebilir. Bir markada ‘S’ beden kullanan bir sürücü, farklı bir markada ‘M’ beden kullanabilir. Kaskın rengi, bayan kask ve erkek kask için farklı seçilebilir. Motorsiklet kaskı seçilirken, kaskın konforu da önemlidir. İç bölümünde bolca yastık kullanılmış olan, iyi tasarlanmış kaskların konforu diğerlerine göre daha fazladır. Kaskın ağır ya da hafif olmasının güvenli olmasıyla bir ilgisi yoktur. Hafif ve güvenli kasklar da mevcuttur. Kaskın içindeki EPS alanı, çarpma anında sizi koruyan alandır. Bu alanın hangi özellikte olduğu, iyi incelenerek kask seçimi yapılmalıdır.

Motorsiklet Kaskı Fiyatları Nasıldır?

Ürünlerde yer alan malzeme çeşitleri, üretimi gerçekleştiren markalar ve de ürünlerin kalitesine bağlı olarak değişen motosiklet kask fiyatlarında; belirlenen zamanlar için indirimler yapılmaktadır. İndirimli ve en ucuz ürünler için Cimri.com adresi üzerinden tüm çeşitlere ulaşma imkânına erişebilirsiniz.


Alt Kategoriler