ELDİVEN

Motorsiklet sürücüleri hem güvenli hem de konforlu bir sürüş için bazı ekipman ve aksesuarlar kullanırlar. Motor pantolunu, ceketi, montu, motor çizmesi, motor kaskı gibi bu ekipmanlardan biri de motor eldivenleridir.

Motorsiklet Eldivenlerinin Modelleri Nasıldır?

Motor kullanıcıları için eldiven oldukça önemli bir aksesuardır. Motor eldivenleri genellikle deri ve parmakların el ile birleştiği yerlerde ve avuç içinde sert ve yumuşak korumaları bulunan tarzda olur. Kalınlık olarak 0,8 ve 1,1 milimetre aralığında olması tercih edilir. Bilek bölümlerinde bulunan cırtlı sistem ile bileğinizi iyice sarması ve sürüş esnasında kayıp bilekten çıkması engellenmiş olur. Motor eldivenleri, darbeden korunmak için kullanıldığından dolayı, yazın da kışın da kullanılabilir. Ancak yazlık motor eldivenleri ve kışlık motor eldivenlerinin çeşitleri farklı olabilir. Yazlık motorsiklet eldivenlerinin, daha çok hava geçirgenliği yüksek (hava girişleri genellikle parmak aralarından sağlanır.) ve kısa parmaklı olması tercih edilirken, kışlık motorsiklet eldivenleri hem soğuktan korunmak hem de darbeden korunmak amacıyla kullanılır. Kışlık eldivenler daha kalın yapıda tasarlanırlar. Kışlık eldivenlerin çoğu hem içeriye hava hem de yağmur almaz. Ayrıca kışlık eldivenler biraz daha uzun olurken, yazlık eldivenler genellikle bileğe kadar olurlar.

Deri Motor Eldiveninin Bakımı Nasıl Yapılır?

Deri motor eldivenlerinin kullanım sürelerini uzatmak için bakımının yapılması da önemlidir. Deri giysi ve ayakkabılara yapılan bakım, eldivenlere de yapılabilir. Özellikle kışlık eldivenleri kaldırıp, yazlık ürünleri çıkartırken, derinin elastikiyetini kaybetmemesi adına, eldivenin iç ve dış kısımlarını baden yağı, kayısı yağı gibi yağlarla silebilirsiniz. Yağlama işlemini eldiven kuru iken yapmak, yağı daha iyi emmesine neden olur ve daha iyi sonuç verir. Hatta mümkünse bir süre güneşte beklettikten sonra da yağlama yapılabilir. En ucuz ve kaliteli motorsiklet eldivenlerini jupitermotor.com sitesinde bulabilirsiniz.


Alt Kategoriler